Projekt Dzieci bez Sieci

Projekt promocji sportu i aktywności fizycznej “Dzieci bez Sieci – Sport zamiast Ekranów”, dzięki któremu pokazujemy alternatywę dla świata cyfrowego i wspieramy zrównoważony rozwój dzieci.

Projekt „Dzieci bez Sieci” jest organizowany przez zespół profesjonalistów z zakresu fizjoterapii, psychoterapii, rekreacji ruchowej i motoryki z firmy Infinity Fitness. Celem projektu jest prowadzenie warsztatów promujących zdrowy styl życia, wartości sportowe, zapobieganie przemocy, dbanie o zrównoważony rozwój dzieci w duchu sportowej rywalizacji oraz pomoc rodzicom w rozpoznawaniu stanów depresyjnych u dzieci uzależnionych od elektroniki. Program warsztatów jest skierowany do dzieci i młodzieży wraz z ich rodzicami. Warsztaty składają się z dwóch części: BODY i MIND.

Projekt „Dzieci bez Sieci” to seria warsztatów dedykowanych dzieciom z klas 3, 4, 5 oraz ich rodzicom.

Celem spotkań jest promowanie zdrowego trybu życia, pielęgnacja wartości sportowych i zapobieganie zaburzeniom rozwojowym oraz psychicznym wynikającym z nadmiernego korzystania z urządzeń ekranowych (telefony, tablety, laptopy). Spotkania, każde trwające 2×45 minut zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców, będą prowadzone przez zespół szkoleniowy składający się z wykładowcy, trenera, fizjoterapeuty i psychoterapeuty.

 W trakcie warsztatów dzieci nauczą się, jak negatywny wpływ mają ekrany na ich rozwój, motorykę, relacje interpersonalne oraz jak zachować równowagę i prowadzić zdrowy tryb życia. Program będzie obejmował zabawy integracyjne, badania sprawnościowe oraz ocenę wad postawy. Uczestnicy dowiedzą się o znaczeniu higieny kręgosłupa, aktywności fizycznej i konsekwencjach zastępowania czasu na świeżym powietrzu graniem na urządzeniach elektronicznych.

 Kolejną częścią warsztatów będzie edukacja na temat wpływu ekranów i nadmiernego korzystania z nowych technologii na mózg dzieci, w tym problemów z uczeniem się, koncentracją i myśleniem logicznym. Dodatkowo, przez 3 miesiące, dzieci będą mogły uczestniczyć w zajęciach „Motoryka dla Smyka”, które dwa razy w tygodniu będą kształtować ich cechy motoryczne, takie jak skoczność, gibkość, siła, koordynacja, poprzez zabawy sportowe.

 Warsztaty dla rodziców stanowią istotny element projektu, ponieważ ich edukacja jest kluczowa w wprowadzaniu pozytywnych zmian w rozwoju dzieci. Spotkania z rodzicami, prowadzone przez wykwalifikowany zespół, skupią się na zagrożeniach wynikających z nadużywania mediów społecznościowych i ekranów, a także na szkodach i niebezpieczeństwach, które mogą wystąpić u dzieci do 12 roku życia. Rodzice otrzymają praktyczne rozwiązania do wdrożenia w zakresie higieny cyfrowej.

 

Formuła:

  • Czas trwania: 1,5h dla dzieci oraz 1,5h dla rodziców
  • Grupa: do 15 par rodzic + dziecko
  • Formuła: warsztaty połączone z wykładem dla rodziców plus warsztaty połączone z badaniami dla dzieci
  • Pakiet materiałów dla rodziców
  • Wyniki badań dzieci udostępnione dla rodziców