Nasz zespół

Od lat przyglądamy się rosnącej ilości zagrożeń płynących z użycia nowych technologii i social mediów oraz kryzysu uważności i skupienia wśród dzieci, młodzieży a także wśród dorosłych.

Postanowiliśmy coś z tym zrobić – tak powstała fundacja. Jesteśmy ekspertami, specjalistami, przedsiębiorcami i chcemy naprawiać cyfrowy dobrostan nas wszystkich.

NASI EKSPERCI

Naszą działalność wspierają eksperci z różnych dziedzin, którzy pomagają nam w stworzeniu bazy wiedzy aby jak najlepiej dotrzeć do dzieci, rodziców i nauczycieli i uświadamiać rolę edukacji cyfrowej i budowania dojrzałości cyfrowej dzieci i młodzieży. 

Zarząd Fundacji  

Dorota Gross

@fundacjakodo.pl

Prezes zarządu

Fundatorka i współzałożycielka Fundacji KODO.

Od lat związana z wdrażaniem systemów bezpieczeństwa. Jej specjalizacja to ochrona informacji. Jako trener i wykładowca przeszkoliła ponad 5 tysięcy osób. Jest zwolennikiem ekologii i zrównoważonego rozwoju. Propaguje kulturę bezpieczeństwa w pracy oraz w sieci. Zafascynowana neurobiologią i procesami poznawczymi. Zawodowo na pierwszym miejscu stawia odpowiedzialność społeczną. Od wielu lat zaangażowana w działalność non profit. Świadomość dezinformacji oraz braku edukacji w zakresie bezpieczeństwa cyfrowego były punktem zwrotnym jej życiu zawodowym. Jest zdania, że równowaga psychiczna dzisiejszych czasach  jest luksusem, na który każdy z nas może pracować niezależnie od statusu. Zaraża myśleniem i optymizmem. Odwaga i bezpośredni kontakt pomaga jej w realizacji zamierzonych celów. Dobrą energię czerpie z natury, wypraw rowerowych i długich spacerów po lesie. 

Agnieszka Kozień

@fundacjakodo.pl

Wiceprezes zarządu

Fundatorka i współzałożycielka Fundacji KODO.

Specjalistka od projektów informatycznych, związana z branżą IT od blisko dwóch dekad. Pasjonatka nowych technologii i cyber bezpieczeństwa. Zafascynowana użyciem sztucznej inteligencji w medycynie i opiece zdrowotnej. Jej ponad dziesięcioletnia działalność wolontariacka świadczy o głębokim zaangażowaniu w aspekty społeczne. Doświadczenie i wiedza skłoniły ją do wniosku, że edukacja na temat cyfrowej higieny i podnoszenie świadomości w społeczeństwie na temat uzależnień behawioralnych związanych z technologiami są kluczowymi lecz nadal brakującymi elementami w świecie tak bardzo opanowanym przez nowe technologie. Ta silna potrzeba zmian zainspirowała ją do powołania Fundacji KODO. Jej energia, skuteczność i niezachwiany optymizm sprawiają, że nie boi się żadnych wyzwań. Siłę i energię czerpie z rodziny i natury. 

Rada Fundacji

Magdalena Zielińska

@dzieciwsieci.org

Psycholog, pedagog, coach rodzicielski
Od ponad 15 lat pracuje z dziećmi i rodzicami pomagając przebrnąć przez problemy życia rodzinnego i rozwojowego. Stara się celebrować tryb życia offline pozwalający na spędzanie czasu z bliskimi. Prywatnie Członek fundacji „Mój Sen”. Interesuje się procesami poznawczymi oraz terapią poznawczo-behawioralną. Prywatnie mama przedszkolaka z którym najbardziej lubi spędzać wolne chwile:)

Aleksandra Skarbek

@dzieciwsieci.org

Komunikacja i marketing

Specjalistka od marketingu i komunikacji. W Fundacji KODO odpowiedzialna za promocję i widoczność w sieci oraz mediach społecznościowych. Zaangażowana w budowanie fundacji od samego początku. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy w dużych organizacjach, odpowiedzialna głównie za pracę z ludźmi, zarządzanie dużymi zespołami oraz rekrutacje. Specjalistka w zakresie wyszukiwania talentów. Jest innowatorką w zakresie wykorzystywania nowych mediów do promocji fundacji w mediach społecznościowych.  Prywatnie kocha naturę i podróże. 

Magdalena Szumiec

@dzieciwsieci.org

Projekty i sponsorzy

Skuteczny Kierownik Projektów. W Fundacji KODO odpowiedzialna za kontakty z kontakty ze sponsorami oraz prowadzenie projektów. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy w dużych organizacjach, odpowiedzialna głównie za pracę z ludźmi, zarządzanie dużymi projektami. Ma ogromne doświadczenie we współpracy z dużymi korporacjami. Wie jak skutecznie poprowadzić projekt i zakończyć go z sukcesem. Jest innowatorką w zakresie wykorzystywania nowych mediów do promocji. Prywatnie kocha podróże i ludzi.

Liderzy Projektów

Ula Kuśnierz

@dzieciwsieci.org

Ekspert ds. projektów sportowych

Wulkan energii, świadoma Mama 3 dzieci.
Od lat pogłębia wiedzę z zakresu wpływu aktywności fizycznej jako istotne wsparcie w  leczeniu depresji u dzieci i w terapii uzależnień oraz  poprawy koncentracji.  Specjalista informacji naukowej . Certyfikowany Trener od 17 lat pracujący z dorosłymi, dziećmi i młodzieżą nad  sprawnością i zdrowym trybem życia.
Maniaczka rowerowa, pasjonatka pracy z ciałem, była skrzypaczka w której wciąż muzyka gra.

Liderka projektu: „Dzieci bez Sieci – sport zamiast ekranów”.

Hanka Warchałowska

@dzieciwsieci.org

Opiekunka dziecięcych emocji, coach, tutor, edukator Rodziców i Nauczycieli przedszkolnych

Energiczna przedszkolanka, która potrafi z Dziećmi zarówno brykać, jak i siedzieć wspólnie przy prowadzonej medytacji, coach, tutor, edukator Rodziców i Nauczycieli przedszkolnych. Opiekunka dziecięcych emocji, w tej roli spełnia się najbardziej. Specjalistka od dziecięcej złości, której uczy Dzieci – rozpoznawać, nazywać i oswajać. Ambasadorka kampanii edukacyjnej „Błędy kształcą”. Stworzyła postać Mysi Gryzińskiej, która mieszka w domu Wielkomiejskich i podgląda ich pędzące życie, ale też towarzyszy w chwilach zatrzymania, bycia tu i teraz. Uczy Nauczycieli, jak dbać o dobrostan, jak towarzyszyć Dzieciom w uczeniu się uważności każdego dnia. Spotyka się z Rodzicami, by wspólnie przyglądać się zmianom, jakie następują w dzisiejszym, cyfrowym bardzo świecie. Pracuje też z Dziećmi neuroróżnorodnymi, by pokazać światu, jak wiele wszystkie Mózgi mają do zaoferowania, kiedy tylko pozwoli się im działa w swój wyjątkowy sposób.
 
Liderka projektu: „Uważność w czasach cyfrowego chaosu”

Marcin Siekański

@dzieciwsieci.org

Specjalista ds. technologii informacyjno-komunikacyjnych w szkolnictwie
Pedagog, Specjalista ds. technologii informacyjno-komunikacyjnych w szkolnictwie,. Edukuje na temat zastosowania gier i systemów grywalizacji w edukacji szkolnej i domowej, zjawisk cyberprzemocy wśród dzieci i młodzieży oraz higieny cyfrowej.

Lider projektu „Graj odpowiedzialnie”.